January 27, 2021, 2:47 am

Мисајловски: На здравството му се потребни големи промени кои ќе го издигнат на едно повисоко ниво, својствено за една стабилна држава

Поврзано

Mнoгy лaжaт, мнoгy…

Груевски вечерва објави фб пост во форма на анализа за претстојниот попис со укажување на ризиците и апел партиите...

Бајден „ќе не реши“: Западен Балкан на листата на приоритети на новиот американски претседател

Западен Балкан е меѓу надворешно-политичките приоритети на новата американска администрација, било речено во телефонскиот разговор помеѓу претседателот на САД,...

СЈО го нема, ckaндалите продолжуваат: Ленче Ристовска и Обвинителството криеле извештаи од Израел за следење и приcлушкување

Станува се појасно зошто пред повеќе од три години обвинителката Ленче Ристовска од тогашното СЈО од судот барала практично...
- Advertisement -

Во моментов сум во Ѓорче Петров. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски, остваривме средба со др. Ристо Симеонов. Поразговаравме за актуелните случувања околу здравствената kpиза, како и за политичките случувања.

Др. Симеонов вели дека актуелната власт нема обрнато внимание на здравствениот систем, ниту пак се случиле поголеми реформи. Тврди дека на здравството му се потребни големи промени кои ќе го издигнат на едно повисоко ниво, својствено за една стабилна држава.

Токму поради тоа се обврзуваме на обнова на здравствениот систем. Наша должност е да обезбедиме подобро јавно здравје за граѓаните.

#ОбноватаПобедува

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This