Мисајловски: На 15-ти јули македонскиот народ ќе стави крај на сите порази и понижувања, доаѓа време на победи и успеси на Република Македонија

Поврзано

Спасовски се сретна со претставници од Синичане и Урвич со цел peшaвaње на пpoблeмoт со водата за пиење

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство,...

(Видео) Силниот ветер однесе покрив од зграда во Делчево

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и свое видување за предвремените парламентарни избори.

Македонскиот народ на овие избори ќе одлучува за својата иднина и за иднината на Република Македонија. Овие парламентарни избори се можеби најважните од осамостојувањето на нашата земја. На овие избори ќе се гласа за ВМРО-ДПМНЕ или за сите други партии, за Македонија или за Зоран Заев, вели Мисајловски.

“Народот овој пат ќе може да стави крај на сите понижувања и омаловажувања од страна на СДСМ и Зоран Заев. Македонскиот народ никогаш порано не бил клекнат на колена и понижен. На 15-ти јули мора овие луѓе да се испратат во историјата и Република Македонија да продолжи да чекори гордо и со исправена кичма, а не со свиткана како што ја принудија овие неразбрани политичари”, истакна Мисајловски.

Народот е преморен од политички препукувања токму поради вакви штетни договори, за кои потоа мора да се троши многу време и енергија. ВМРО-ДПМНЕ нема никогаш да посегне да потпише било каков договор кој би бил штетен за Република Македонија и нејзиниот народ. Доста е од понижувања и порази, мора да дојде време на победи за македонскиот народ, заврши Мисајловски.

Latest News

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската...

Борисов најави повлекување: Не сум Радев да се радувам кога луѓе се тeпaaт на улиците

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да...

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52-годишна возраст. Бјелица починала во домот на своите родители. Во 2012 година на писателката и беше дијагноситициран...

Денеска е Св. мaченичkа Христина која пocтpaда за Хpиста во третиот век

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јули. Денеска е Св. маченичка Христина. Света Христина по род беше од градот Тир и беше ќерка...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд...

More Articles Like This