October 1, 2020, 1:57 am

Мисајловски од Хром: Граѓаните сакаат реални проекти кои ќе бидат остварени, а не празни флоскули

Поврзано

Заев за Каракачанов: Тој ми е пријател и тој премногу ја сака Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за ТВ Стар, говорејќи за пpоблемот со Бугарија, рече дека вицепремиерот на...

Владата плаќала по 448 денари за една маска, 1.788 за скафандер

Вкупно 6,7 милиони евра чинат договорите за итни јавни набавки на државните институции за заштита од коронавирусот склучени во...

Адеми инсистира наставата да биде со физичко присуство

Поранешниот министер за образование и наука Арбр Адеми во вечерашното гостување на ТВ24 рече дека останува на ставот дека...
- Advertisement -

Убавото е чувството кога ќе сретнете насмеани и позитивни граѓани во населеното место Хром, општина Ѓорче Петров. Ова е место каде што отсекогаш се водела главната битка на сите изминати избори досега. Токму тука победата беше најсилна на изминатите претседателски избори.

Денеска заедно со министерот за внатрешни работи Наќе Чулев и кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бојан Стојаноски и Наташа Менкиноска, ги посетивме жителите на населеното место Хром со кои утврдивме дека тука е потребна обнова повеќе од било што.

Луѓето тука веќе неколку години сведочат на неработење и лаги од страна на СДСМ и токму поради тоа првиот удар го зададоа пред една година, а завршниот ќе биде на 15-ти јули.

Граѓаните сакаат реални проекти кои ќе бидат остварени, а не празни флоскули. На овие прекрасни луѓе им посакав добро здравје и да се видиме веднаш по победата кога ќе зборуваме за конкретни проекти кои ќе се реализираат за подобар живот на сите граѓани.

Обновата ќе започне и назад враќање нема.
Обновата победува!

Latest News

Прогласен кapaнтин во Мадрид

На жителите на Мадрид, кој моментално е жaриште на инфекцијата, ќе им биде зaбрането да ги нaпуштаат домовите, освен...

Заев за Каракачанов: Тој ми е пријател и тој премногу ја сака Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за ТВ Стар, говорејќи за пpоблемот со Бугарија, рече дека вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу...

Американските pазyзнавачки служби планирале да го отpyјат Асанж

Американските pазузнавачки служби планирале да го отpyјат или kиднапираат основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, пишува британскиот весник „Гардијан“. Деталите за оперaцијата ги раскажал поранешен вработен...

Внимавајте: Коpoнавирусот се пренесува и преку мобилните телефони

Мобилните телефони можат да го пренесат коронавирусот, сугерира истражување спроведена на италијанскиот универзитет „Тор Вергата“ во Рим. Истражувачите, предводени од професорот Џанлорето Д’Ало, откриле дека...

Прогласена вонpeднa состојба во Чешка

Чешката Влада прогласи вонpeдна состојба, која стапува во сила од понеделник, и воведе мерки кои вклучуваат огрaничување на собири и забрaнa за мјузикли и...

More Articles Like This