МИСАЈЛОВСКИ: По скоро цел мандат, власта не може да каже барем еден километар автопат што го ветиле и направиле

Поврзано

Зоран Заев е веќе сериозно исплашен политичар, го гледа поразот пред своите очи и затоа е во очај и е нервозен

Зоран Заев е веќе сериозно исплашен политичар. Го гледа поразот пред своите очи и затоа е во очај и...

Црни биланси на зaболени и пoчинати, додека милионите на Заев растат

Новата власт мора да биде поодговорна кон здравјето и животот на граѓаните. Бopбата со корона вирусот ќе биде приоритет....

Силни општини, силна држава: ВМРО-ДПМНЕ ќе спроведе целосна децентрализација на општините

Силни општини, силна држава. Ќе се фокусираме на јакнење на децентрализираниот систем, подобрување на условите за спроведување на веќе...

Поранешиот министер за транспорт и врски и сегашен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на својот Фејсбук профил анализира:

„Помина скоро цел мандат но, власта се уште не може да каже барем ЕДЕН километар нов автопат што они го ветиле, го започнале со проектирање, обезбедиле средства и го започнале со работа“.

⬇️ Помина скоро цел мандат но, власта сеуште не може да каже барем ЕДЕН километар нов автопат што они го ветиле, го започнале со проектирање, обезбедиле средства и го започнале со работа ⁉️

Julkaissut Vlado Misajlovski Perjantaina 29. toukokuuta 2020

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести