August 12, 2020, 6:16 pm

МИСЛИТЕ ДЕКА НЕМАТЕ СРЕЌА ВО ЉУБОВТА? Еве каде гpeшитe

Поврзано

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...

УГЛEДHИ НАУЧНИЦИ: Cмpтта не пocтои

Животот по смртта е една од најголемите мистерии на човештвото, но сега експертите тврдат дека не постои смрт на...
- Advertisement -

Причините зошто некои двојки молчат за работи кои се однесуваат за нив во врската се бројни. Тоа е најчесто од стравот за раскинување или карање. Би требало да имате во предвид дека со времето малите проблеми стануваат големи, а тешко е да се решат и раскинувањето е веројатно.

Не слушате

Кога нас некој не критикува, природната реакција е одбрана, но би требало да знаете дека така си нанесувате штета на самите себе и би требало да оставите без да проговорите за работите да бидат кажани до крај. Освен што на партнерот не му давате прилика да каже што го мачи и што би требало да се промени, со напаѓањето само ја засилувате напнатоста. Пред да тргнете во напад, слушнете ја другата страна што има да каже и не гледајте на тоа само како критика, туку како совет од личноста која ве сака.

Очекувајте среќа

Можеби сте очекувале вашиот партнер да ве направи среќни или можеби вие него, но, има денови кога се ви изгледа црно, а и вашата подобра половина не е баш во најдобро расположение. Тоа е сосема нормално, никој вас не може да ве направи среќни освен самите себе. Ако сте во среќна врска, не значи дека 24 часа дневно, 365 дена во годината имате насмевка на лицето. Многу е поважно да знаете дека имате на кој да се потпрете.

Latest News

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

Зaлoжничka дpaмa во „Еуростандард“ банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадараци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај, Порталот „Лидер“ дознава...

(Фото) Дали Ангеловска навреме си ги повлекла парите од пpoпаднатата Еуростандард банка?

Пред речиси една година во Еуростандард Ангеловска пријавила девизен депозит од 51.233 евра, а денес според имотниот лист во банката има 534 евра Според имотниот...

Поради лaжни информации за кopoнавирусот, Фејсбук отcтрани повеќе од седум милиони објави

Фејсбук отстрани повеќе од седум милиони објави во вториот квартал од годината затоа што содржеле лaжни информации за коронавирусот, што може да им наштети...

More Articles Like This