МИСЛИТЕ ДЕКА НЕМАТЕ СРЕЌА ВО ЉУБОВТА? Еве каде гpeшитe

Поврзано

КИНЕЗИТЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД РУСКАТА САЛАМА: „Пробајте ја и нема да ја заборавите”

Кинескиот лист „Сина“ објави пасус во кој до небо се фали руската салама, додека авторот на пасусот тврди дека...

(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа...

Причините зошто некои двојки молчат за работи кои се однесуваат за нив во врската се бројни. Тоа е најчесто од стравот за раскинување или карање. Би требало да имате во предвид дека со времето малите проблеми стануваат големи, а тешко е да се решат и раскинувањето е веројатно.

Не слушате

Кога нас некој не критикува, природната реакција е одбрана, но би требало да знаете дека така си нанесувате штета на самите себе и би требало да оставите без да проговорите за работите да бидат кажани до крај. Освен што на партнерот не му давате прилика да каже што го мачи и што би требало да се промени, со напаѓањето само ја засилувате напнатоста. Пред да тргнете во напад, слушнете ја другата страна што има да каже и не гледајте на тоа само како критика, туку како совет од личноста која ве сака.

Очекувајте среќа

Можеби сте очекувале вашиот партнер да ве направи среќни или можеби вие него, но, има денови кога се ви изгледа црно, а и вашата подобра половина не е баш во најдобро расположение. Тоа е сосема нормално, никој вас не може да ве направи среќни освен самите себе. Ако сте во среќна врска, не значи дека 24 часа дневно, 365 дена во годината имате насмевка на лицето. Многу е поважно да знаете дека имате на кој да се потпрете.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести