МИСТЕРИЈА СТАРА 30 ГОДИНИ: Девојчиња кои биле киднапирани во 1985 година, сега се пронајдени живи и здрави

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Жените, денес во своите 30-ти години, се пронајдени живи и здрави во околината на Хјустон, блиску до местото каде што живеела нивната мајка – за која се испоставило дека е киднаперката. Целото семејство со години живеело под лажни имиња, пишува CBS.

Кели (32) и Кимберли Јејтс (35) биле киднапирани во август 1985 година. Ги киднапирала сопствената мајка откако по судски пат го изгубила старателството. Без знаење на таткото ги зела децата и исчезнала…
Повеќе од 30 години подоцна, полицијата ја уапсила мајката Елејн Јејтс. Детективите рекле дека на 23 декември добиле анонимна дојава која ги одвела во Тексас. Таму ја пронашле 69-годишната жена која веднаш ја обвиниле за киднапирање.

Девојките не живееле со својата мајка, но не биле далеку. Пронајдени се во околината на Хјустон.
Во програмата на NBC се јавил и биолошкиот татко на девојките кој изразил желба за средба со одамна изгубените ќерки.

-Тие имаат татко кој ги сака и кој сака да ги види. Сакам да зборувам со нив, но на девојките е да одлучат што сакаат – рекол Расел Јејтс.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести