December 8, 2021, 11:45 pm

МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ: Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Бутел!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Продолжуваат митинзите во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15-ти октомври

Коалицијата „За подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ денес ќе одржи два митинзи.

Првиот е во општина Бутел, на паркингот спроти општинската зграда.

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вечерва ќе одржат митинг и во Карпош, на платото кај Млечен ресторан, со почеток во 20:30 часот.

Latest News

Британија започнува со план Б поради ширењето на сојот омикрон

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска објави дека го започнува таканаречениот план Б за Англија, кој, меѓу другото, вклучува упатства...

More Articles Like This