МИТКО ЈАНЧЕВ ОЧИГЛЕДНО СЕ „ЛИЗНА ПО УДОЛНИЦА“: Тоа се луѓе кои си ја одработуваат агендата, а таа не е Македонија туку лично богатење!

Поврзано

ДУРЛОВСКИ: Дoлжност и чeст е да и се служи на татковината, на секој начин, па и преку политиката

Игор Дурловски во интервју за Фактор проговори за размислата да биде носител на листа на идните парламентарни избори. Тој...

НЕ МОЖЕ БЕЗ ДОБРО КАФЕ: Александар Николоски во едно поинакво светло

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше за малку поинакви теми од оние на...

НИКОЛОСКИ ДО МЛАДИТЕ: „Бидете бунтовни, критикувајте и следете ги своите сништа“

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше почетоците на неговата политичка кариера. Николоски, најмладиот...

Фирмата од Кавадарци, која доби речиси 300.000 евра за чистење на патот кон Кожуф, не била на зетот за сестра на Митко Јанчев, туку негова – стои во денешниот демант/појаснување кое го испратија до нашата редакција од компанијата

 

Актерот и член на ИК Тони Михајловски, ова го толкува како „награда за сработеното“ во корист на актуелното владејачко мнозинство, откако по фирмата на братот на Крсто Мукоски кој гласаше за уставни измени, доби 1.1 милион евра.

„Види, фирмата се вика ‘ЈА-МИ’ значи земени се иницијалите од името и презимето. Среќа што Јелена и Билјана не отвориле фирма.“ – констатираше Михајловски, инаку фирмата би се викала „ЈЕ-БИ“ додаде пак уредникот на „Инфомакс“ Александар Митовски.

„Супер се наградени. Наградите следуваа и за Митко Јанчев. Големата улога на него беше да проба ја превземе партијата, себеси се гледаше како иден лидер, и тоа го кажуваше самиот тој не го измислив јас. Очигледно се лизна по таа удолница, веројатно не го исчстил патот!“  – рече Михајловски.

Има луѓе кои си ја одработуваат нивната агенда, таа агенда е само богатење, а не и Македонија – изјави Тони Михајловски, а тие луѓе се калкулатори и се наоѓаат внатре во Собранието додаде членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

„Само народот може да се одбрани од ова зло. Јас не сум убеден дека само овие 1.000 – 2, 3, 5.000 се загрижени за иднината на Р.Македонија. Ако овде се соберат 250.000, а јас претерувам со бројката – дури и половина милион – тогаш нема да има сила што ќе го задржи тој народ, нема да има доволно тврди уши кои нема да ги чујат неговите барања. Тој народ од 200-500.000 не треба да прави ништо, молчењето ќе биде најгласната порака која ќе им ги распара ушите на предавниците“ – констатира Михајловски , додавајќи дека на таква бројка и полицијата би ги фрлила штитовите.

Изјава на Тони Михајловски пред Собрaние на Р.М.

Julkaissut infomax.mk Torstaina 10. tammikuuta 2019

 

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести