December 9, 2021, 8:36 am

Митовски: Екипи на Инфомакс во моментов се низ Македонија, пpитисоците продолжуваат, нема да се откажеме

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Четири екипи на Инфомакс во моментов се низ Македонија“, открива Инфомакс во денешното гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, додавајќи дека веднаш по емисијата повторно се враќа на терен.

Митовски откри и дека се врши притисок, во форма на закани, но дека тоа нема да го спречи во борбата за здраво демократско општество.

„Се обидуваат да се закануваат преку други луѓе, има такви обиди, но такви имало секогаш, откога работиме. Не, не ме демотивираат, ниту ќе ме одвратат од намерата, а намерата ни е да учествуваме во создавањето на нормално демократско општество онолку колку што ние имаме можност како медиум. И тоа ќе го направиме. Ако нормален демократски изборен процес е дел од тоа здраво демократско општество, тогаш ќе се потрудиме со цел наш капацитет да помогнеме изборниот процес да биде фер и демократски.“, подвлече Митовски.

Latest News

Цената на струјата ќе се зголеми од 1 јануари – надлежните не очекуваат покачување повеќе од 10 проценти…

Цената на електричната енергија нема да се зголеми повеќе од 10 проценти, уверуваат надлежните министри. Според нив, понудата што...

More Articles Like This