Митовски: Клучно е да се знае кој го информирал Мијалков и тргува со правдата во Македонија

Поврзано

Aдeми: Mнозинcтвото има koнзистентнocт и вo нaшитe cтaвoви и вo пoлитичкoто дeлyвaњe

Со вчерашното гласање на доверба на Владата се расчистија дилемите наметнати од опозицијата за нестабилно владејачко мозинство, изјави денеска...

(Видео) Стоилковски: Дaли зaд милиoнcкитe тeндepи вo здpaвcтвo нa Кубис Meдикал ce кpиe Cинepџи нa Горан Филипов?

Венко Филипче трет ден молчи за милионските набавки на Кубис Медикал, на кои што им потпишува милионски тендери, додека...

3aeв: Bakцините на Фajзep ќe пpиcтигнaт нa кpajот нa мeceц мapт

Во рамки на својата посета на Штип, за изградбата на далеководот Штип-Овче Поле, премиерот Зоран Заев најде прилика да...
- Advertisement -

На мое прашање одговараше Оливер Спаосовски, ако го следевте вчерашното интервју тројца обвинители, Трајче Пеливанов, Ленче Ристовска и Вилма Рускоска, Некој од тие тројца обвинители доставил до Владата информација до член на Владата покрај него и некој друг, во петокот знаел дека ќе се бара кужен притвор дека припрема бегство. Спасовски, Заев и Маричиќ ја добиваат информацијата во саботата. Некој друг министер, можеби е министерка, вицепремиерка, вицепремиер, или потпретседател или потпретседателка на СДСМ.

Некој некого предупредил. Еве да исклучиме можноста дека Министерството тој или таа министерка не го предупредиле Сашо Мијалков?

Освен овие обвинители, во тој момент, би можеле да знаат членовите на Владата кој не знаеме кој е, и претседателот на судот Иван Џолев?

Можеме ли да претпоставуваме, дека и претседателот на Судот Иван Џолев? Иван Џолев го предупредил дека ќе побараат куќен притвор, и можеме да претпоставиме дека друг член на обезбедувањето на Мијалков и го информира преку друг врхунски сведок кој во исто време е крунски сведок на Вилма Рускоска?

Па имаме во историјата имаме многу Аикидо мастори, Нинџи, самураи, таеквондо борци, аикидо мастери…

Она што ми е клучно во целава ситуација е кој и кого, и зошто го информирал. Клучно е да се дознае кој е кртот. Клучно е да се дознае кој си игра со правдата. Клучно е да се дознае кој си трга на страна за црни дани, а не користи нас, и граѓаните, и меѓународната заедница, за себе, барем должници кои потоа може да ги употреби.

Latest News

Aдeми: Mнозинcтвото има koнзистентнocт и вo нaшитe cтaвoви и вo пoлитичкoто дeлyвaњe

Со вчерашното гласање на доверба на Владата се расчистија дилемите наметнати од опозицијата за нестабилно владејачко мозинство, изјави денеска...

More Articles Like This