Митовски: Ова е бpyка Мијалков со активна потерница се прошета низ Скопје, најмалку 10-тина полицајци одминал и никој не го легитимирал

Поврзано

Koи пpeвapaнти и нeпиcмeни нe вoдaт: И Бугapckиот и Гpчкиот договор ce кocат co ocновните пocтyлaти на Евpoпcката Униja

Годината е 2021, а Македонија точно 20 години е во чекалната на Европската Унија, откако на 9 април 2001...

Мицкocки од изолациja откpивa: Пpaтeниците биле под зakaни и yцeнyвани кога глacaле зa довepба нa Bлaдaтa

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање...

3aeв си кyпи три месеци: Coбpaнието изглaca довepба нa Влaдaтa со 62 гласа „за“

Собранието попладнево и изгласа доверба на Владата, откако претходно тоа од пратенциите усно го побара премиерот Зоран Заев. За доверба...
- Advertisement -

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, вечерва гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, каде зборуваше за Сашо Мијалков и настаните поврзани со него кои последните неколку дена ја разбрануваа јавноста. Митовски посочи дека она што се случи е одраз на целокупната неспособност на нашето општество, човек баран со меѓународна потерница слободно да се шета низ градот без никој ниту да го легимитира.

„Трагично е или ја покажува целокупната неспособност на нашето општество или да речам на репресивниот апарат на нашава држава, на полицијата, да не може да се снајде во ситуација во каква што се снајдовме денес. Сашо Мијалков од вчера, односно завчера, беше баран со локална, потоа со централна и на крајот со меѓународна потерница. И тј додека е активна потерницата по него да си се прошета слободно по центтарот на градот најмалку десет полицајци ги одминал ба патот до обвинителство, бидејќи знаете кој бил во суд, знаете колку полиција има таму“, изјави Митовски

Latest News

БOГ ДA ЧУBA: Пo мeѓyceбни pacпpaвии, маж co ceкиpa и noж ja macaкpиpaл coпpyгaтa…

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Убиство...

More Articles Like This