Митовски: Joвевски побарал куќен наместо затворски притвор за Мијалков

Поврзано

Повторно висок број новопримени во Скопје: Дневна состојба во Koвид-центрите

Во Скопје се хоспитализирани 39 нови пациенти со компликации од коронавирусот, со што бројката сега изнесува 323 лица кои...

Aдeми: Mнозинcтвото има koнзистентнocт и вo нaшитe cтaвoви и вo пoлитичкoто дeлyвaњe

Со вчерашното гласање на доверба на Владата се расчистија дилемите наметнати од опозицијата за нестабилно владејачко мозинство, изјави денеска...

(Видео) Стоилковски: Дaли зaд милиoнcкитe тeндepи вo здpaвcтвo нa Кубис Meдикал ce кpиe Cинepџи нa Горан Филипов?

Венко Филипче трет ден молчи за милионските набавки на Кубис Медикал, на кои што им потпишува милионски тендери, додека...
- Advertisement -

Зошто уште во петокот не испратила Вилма Рускоска, тек во недела испраќа барање за куќен притвор? вели Александар Митовски.

Се на се огромен број на нелогичности, меѓутоа за мене беше апсурд дека Рускоска му ја дава информацијата на Оливер, и на крајот тој ја обвинува Вилма е виновна. Нешто не се совпаѓа овде вели Александар Митовски.

Ако системот не е под нечија и контрола и манипулација и под желба за некаков договор во позадина. Во ваква ситуација кога ништо не функционира и се удира печат и се мава потпис по потреба и тогаш е јасно дека некој со некого се договорил, и тука го забораваме Јовевски кој вели дела Јовевски се согласил да ја повлече.

Јовевски е поставен на својата позиција од страна на премиерот или Владата на Република Македонија и јасно е – вели Александар Митовски.

Latest News

„Цpвeн aлapм зa нaшaтa плaнeтa“: Нajнoвиoт извeштaj нa OH пpeдyпpeдyвa нa нeдocтaтoк нa глoбaлнa aмбициja зa cпpaвyвaњe co климaтcкaтa kpизa

До крајот на 2020 година, земјите требаше да достават ажурирани и поамбициозни национално утврдени придонеси (НДЦ) за справување со...

More Articles Like This