August 10, 2020, 9:17 am

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Поврзано

Неофицијално се откриваат имињатa на новиот премиер и министрите

Политичките партии веќе разговараат, покрај изборната програма и нивната хармонизација, и за евентуалните имиња во ресорите што тие ќе...

Се чисти компpoмитиpaниот кадар во СДСМ, Пендаровски и понудил на Шекеринска амбасадорско место во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во Америка, но таа го одбила, дознава Алфа. Веднаш побаравме одговор...

СДСМ мора да избере: Албанец премиер или опозиција

Многу шпекулации, но нема сигурни информации за составот на новата влада. Партиите не споделуваат детали за разговорите меѓу лидерите,...
- Advertisement -

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а притоа оставајќи во цела Македонија да се случуваат незаконски дејства на очиглед на цела македонска јавност, поврзани со кражбите на дрва.

Од она што го пишува Михаилов деновиве, а и секако од секојдневните слики и видеа кои ги постираат граѓаните во јавноста, повеќе од очигледно е дека во шумарството во Република Македонија владее невиден хаос кој е посебно изразен во предизборнава кампања, но по ова станува јасно дека сето ова е сценарио смислено и испланирано од власта во заминување.

Не само тоа, информациите оделе дотаму што свесно шумската полиција била отстранета од некои терени се со цел, најверојатно да не се спречи криминалот, т.е. предизборните поткупи со дрва.

Постот на Михаилов Ви го пренесуваме во целост.

Дали и во кое својство во работно време, првиот човек на шумската полиција на Македонија, Аница Симонова со генералниот…

Julkaissut Kire Mihailov Lauantaina 11. heinäkuuta 2020

Latest News

Привремен coобpaќaeн peжим на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Поради изведба на градежни работи за поставување на вреловод од денеска ќе биде воведен времен режим на сообраќај на...

Шекеринска не caка да биде амбасадор во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во САД, но таа го одбила, дознава Алфа. Според извори во СДСМ таа се токми да...

Деветнаесет години од мacaкpoт кај Љуботенски бaчилa

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен одбележје во скопско Волково ќе...

Адеми излегyвa од изолациja, се чека планот на МОН за yчeбната година

Министерот за образование и наука Арбр Адеми на својот фејсбук-профил објави дека е негативен на коронавирусот и дека од денеска им се враќа на...

Со пoкaчyвaњe на cтpyјaтa Заеви се богатат, а граѓаните ocиpoмaшyвaaт – Гpaбeжoт мора да зaпpe

Граѓаните се против покачувањето на цената на струјата. Тоа е огромен удар врз нивниот џеб и домашен буџет, во услови на пандемија, кога голем...

More Articles Like This