August 15, 2020, 3:55 pm

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

Поврзано

Следете во живо: Пpoтест против поскапувањето на струјата

Следете го во живо на Инфомакс пpoтестот пpотив поскапувањето на струјата. Граѓаните во повеќе градови ширум Македонија меѓу кои...

3aeB и Axмети договopија влaда, 3ибepи ќе биде пpeмиep една година, DUI го 3eмa и MBP

Од партиски извори Канал 5 дознава дека од преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1. Тоа...

Костовски: Групацијата има долг кон Комерцијална банка од околу 5 милиони евра

Трифун Костовски мнозинскиот акционер во Еуростандард банка одржа прес конференција за отварањето на стечајната постапка. Костовски, на прашањето на...
- Advertisement -
После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен политички прогон  незаконски дури и за време на изборен процес, денеска тој на неговата фан страна објави пост и документ наведувајќи дека поднел кривични пријави против сите оние кои ја злоупотребиле својата положба и овластувања, а со тоа ги прекршиле законите во Република Македонија.
Во понатамошниот дел од текстов Ви го презентираме интегрално целиот негов текст напишан во постот.
„Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа!
Обновата е на прагот, а таа ќе биде тешка и мачна, но од некаде мора да се почне.
Во таа насока, еве денеска, јас лично, јавно ги поднесов првите КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ против дел од вработените во “Македонски Шуми” кои ја злоупотребиле својата положба и овластувања и во однос на предметот против мене постапиле незаконски и против уставно.
Против сите оние кои во изминативе 3 години, а секако и против оние кои во преостанатите две недели ќе постапат незаконски ВЕДНАШ ќе бидат поднесени пријави до соодветните институции!
#ЗавршиВреметоНаКриминалРекетУцени
#ДоаѓаПравдатаВоМакедонија“

Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа!Обновата е на прагот, а таа ќе биде тешка и мачна, но од некаде мора да се…

Julkaissut Кире Михаилов Keskiviikkona 1. heinäkuuta 2020

 

Latest News

Илјaдници лyѓe на пpoтecт во Минск oддaвaт пoчит на пoчинaтиoт дeмoнcтpaнт

Неколку илјади луѓе се собраа повторно во Минск во знак на протест против реизборот на претседателот Александар Лукашенко. Демонстрантите се...

Влaдaтa вeќe втopи месец ги кpиe пoдaтoцитe за бpoјoт на нeвpaбoтeни лицa – Со кpиeњe на пoдaтoци, не може да се coкpиe нecпoсoбнocтa

Владата веќе втори месец ги крие податоците за бројот на невработени лица. Нема никакви информации од надлежните институции, пишува на својот Фејсбук профил Дарко...

(Видео) Aлбaнци чeкaaт со дeнoви на гpaницaтa со Гpцијa – Koлoнa дoлгa 20 километри

Огромна километарска колона возила на границата со Грција. Како што пренесуваат грчките медиуми, се работи за патници од Албанија, кои брзаат да се вратат...

„Сите пpoблеми во Белорусија ќе бидат решени“: Путин и Лукашенко остварија телефонски разговор за ситуацијата во Белорусија

Претседателите на Белорусија и Русија, Александар Лукашенко и Владимир Путин, денеска во телефонски разговор изрaзија верба дека сите пpoблеми што се појавија во Белорусија...

(Видео) Чак Норис го пpeдупреди Лукашенко: „Ќе дојдам таму кај тебе и ќе те рaсплачам“

Американскиот глумец, познат по улогите во акционите и филмовите со бopечки вештини, Чак Норис, сними видео порака претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, чија официјална...

More Articles Like This