МИХАЈЛОВСКИ ЗА ВЕТУВАЊАТА НА ЗАЕВ: Освен дека ќе јаде живи луѓе, од чистачка до директор, не исполни ништо друго

  • September 11, 2019
  • Коментари

Не исполни ништо од она што тој го рече, освен дека ќе јаде живи луѓе, коментира Тони Михајловски по веста декапо новата програма за музичко во основните училишта македонската химна нема да се учи.

Актерот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ вели дека од друга страна, Зоран Заев исполни сè што рекова тие, неговите политички пpoтивници.

Смени име, продаде историја, го зaбeтонира идeнтитетот и го фpли во длабокото, ја банkротираше и ја огpaби државата, го предаде македонскиот народ, ја зakoпа иднината. Еве сега и химната е на ред.

Не исполни ништо од она што тој го рече, а рече и вети многу. Освен дека ќе јаде живи луѓе, од чистачка до директор, пишува Михајловски.

Исполни се што рековме ние, неговите политички противници. Смени име, продаде историја, го забетонира идентитетот и го…

Gepostet von Toni Sanac Mihajlovski am Dienstag, 10. September 2019

Претходно «
Следно »