September 26, 2020, 3:15 pm

МИХАЈЛОВСКИ: Никогаш не било попотребно да се брани Македонија, бидејќи сме нападнати на сите полиња од социјалното живеење и од политичкиот живот

Поврзано

Во нoeмвpи нoвa cтpaтeгиja зa peгиoнaлeн paзвoj

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски го отвори форумот на кој беа презентирани Студиите за економските карактеристики на планските...

Во пocлeднитe дeceт години во Македонија е нaмaлeнa cmpтнocтa од кapдиoвacкyлapни зaбoлyвaњa

Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, денеска во Градскиот парк кај Школка го одбележаа Светскиот ден на...

Спopeд Филипчe зaceгa нeмa дa имa нoви pecтpиктивни мepки

По иницијалното зголемување на бројот на случаи со ковид-19 состојбата повторно се стабилизира, затоа засега нема да има нови...
- Advertisement -

Никогаш не било попотребно да се брани Македонија, бидејќи сме нападнати на сите полиња од социјалното живеење и од политичкиот живот, истакна Тони Михајловски на денешната трибина на ГДОМ во Кичево.

mihajlovski

-Гледаме дека намерата е да се федерализира земјата, можеби дури и пострашно, да се подели, но основата е да се уплаши народот. Токму тоа е и една од намерите на овие дебати- да се разбие стравот кај народот, односно да се окуражи народот и да не им верува на оние квислинзи, оние кои работат против Македонија, оние кои работат за воведување двојазичност по секоја цена и на крајот на краиштата да посочиме на медиокритетите кои дојдоа на позиции кои дефинитивно не ги заслужуваат, како што е СЈО, односно целиот тим кој го води и управува СЈО, бидејќи се нестручни луѓе раководени од политичките идеи на една политичка партија СДСМ и дека воопшто не се во функција на државата и на народот на Македонија, посочи Михајловски.

1 коментар

Latest News

Утре е тежок празник и строг пост

Утре е празникот на Воздвижение на чесниот kрст, во народот познат како Крстовден, кој се празнува во чест на...

СЗО изнece нajцpнo кopoнa-пpeдвидyвaњe дoceгa: Ќе имa 2 милиoни жpтви

Мерките за сузбивање на пандемијата мора да се усогласат во целиот свет. Бројот на починати од коронавирус во светот би можел да достигне два милиони...

Во нoeмвpи нoвa cтpaтeгиja зa peгиoнaлeн paзвoj

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски го отвори форумот на кој беа презентирани Студиите за економските карактеристики на планските региони, за регионалниот развој, како...

Во пocлeднитe дeceт години во Македонија е нaмaлeнa cmpтнocтa од кapдиoвacкyлapни зaбoлyвaњa

Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, денеска во Градскиот парк кај Школка го одбележаа Светскиот ден на срцето, кој секоја година се...

Спopeд Филипчe зaceгa нeмa дa имa нoви pecтpиктивни мepки

По иницијалното зголемување на бројот на случаи со ковид-19 состојбата повторно се стабилизира, затоа засега нема да има нови рестриктивни мерки, рече денеска министерот...

More Articles Like This