January 24, 2021, 9:28 am

Михајловски: Стани народе и ocлободи ја бypaта

Поврзано

Кoгa пpeмиepт ти гo чyвa гpбoт, нeмaш гajлe: Лoвџиja имaл cpeдбa co Заев, a ceгa ce фaли co y6иeн дивeч

Член на раководството на Ловечката федерација кој во октомври имал средба со премиерот на социјалните мрежи заедно со други...

Akadeмици со купени дипломи и шиpaчи на лaжни вecти – Jacна Koтecka за „пapaзититe“ во МАНУ

Универзитетската професорка Јасна Котеска во серија твитови го парчоса триото академици Абдулменаф Беџети, Таки Фити и Владо Камбовски за...

Николоски: “Oчиглeднo лecнo e дa ce лyпaaт вo гpaди, aмa тeшko e дa сpaбoтaт пo НАТО стaндapди, ocтaвкa нa Шекеринска”

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку статус на Фејсбук пишува дека Македонија е пред нов срам. -Македонија пред нов срам!Откако...
- Advertisement -

Актерот Тони Михајловски, кој инаку е дел од ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест против продавањето на македонската историја од страна на премиерот Зоран Заев.

„Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ, и старо и младо и да покажеме дека знаеме што сме и кои сме. Македонци.


Со маски, со дистанца од 2м од човек до човек, и да останеме таму до конечниот пад на оваа хунта која владее преку болка и велепредавство.
Стани народе и ослободи ја бурата! – напиша Михајловски.

Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ, и старо и младо и да покажеме дека…

Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Sunday, November 29, 2020

Latest News

Пендаровски се консултира со правни експерти за Законот за попис, деновиве ќе се знае неговиот став

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти, па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за...

More Articles Like This