МИЦКОВСКИ ГИ ПОПAPИ ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ: Ј****о матер на здрава логика и јавно здравје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За најновата одлука дека ќе има митинзи пред одржувањето на предвремените парламентарни избори, Ивор Мицковски напиша:

Митинзи ќе имало, а богами и врата до врата.

Политиката е игра на компромиси, макар и јебало матер на здрава логика и јавно здравје.

Инаку, поентата на врата до врата е покрај тоа да се провери расположението на електоратот и да се подели и пропаганден или брендиран материјал.

Тотална бесмислица, а што се однесува до почитување на мерките, кога станува збор за активирање голема маса на народ во ограничен простор и време, заборавете дека некој ќе ги почитува.

 

Митинзи ќе имало, а богами и врата до врата.Политиката е игра на компромиси, макар и јебало матер на здрава логика и…

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, May 14, 2020

Latest News

(Видео) Нoв пoжaр избувнa во близинa на ГП „Бoгoрoдицa“ – пoжaрoт се шиpи во пpaвeц на грaничнaтa кaрaулa на АРМ и хoтeлoт „Флaмингo”

Попладнево околу 13 часот изби пожар на потегот меѓу месноста Милци и граничниот премин Богородица. Пожарникарски екипи од ТППЕ...

More Articles Like This