МИЦКОВСКИ: Граѓаните ги добиваат неопходните количини на електрична енергија

Поврзано

ДОКТОР ЛАЗАРОВ: Се форсираат избори, без извршен здравствените работници

Голем дел од медицинската фела не се согласува со наглото ykинување на полицискиот час и отворањето на рестораните во...

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

КАФЕАНИТЕ И РЕСТОРАНИТЕ СЕ ОТВОРААТ: Граѓаните од утре ќе можат да го пијат утринското кафе во нивните барови и ресторани

Од утре граѓаните ќе можат да го пијат утринското кафе во нивните омилени барови и ресторани, но не во...

Електроенергетскиот систем во Македонија е стабилен. Граѓаните ги добиваат неопходните количини на енергија. Викендов во одредена мера се релаксираше електроенергетскиот систем во Македонија, односно ова благо затоплување на времето позитивно влијаеја на конзумот на граѓаните, но се уште не можеме да кажеме дека најлошото помина. Ни претстои уште една недела која ќе биде прилично снежна според светските хидрометеоролошки станици.

mickovski

Ова во Дневникот на Канал 5 го истакна Христијан Мицковски директор на ЕЛЕМ.

-Остануваме фокусирани и ја следиме состојбата, се справуваме навремено со предизвиците. Успеавме да останеме стабилни, еден од ретките системи во регионот, па и во централноисточна Европа што ги помина на лоши временски услови без посериозни испади на мрежата, додава Мицковски.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести