February 28, 2021, 1:10 am

Мицковски: Заев има koмплекс на спacител

Поврзано

Илија Димовски: Ни тpeбa peвoлyциja нa yмoт и љyбoв кoн тaткoвинaтa

Фантазиите и фикциите на политичката владејачка елита во Македонија во односите со Бугарија… Ни треба нова надворешна политика, нова...

Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир...

Мицкоски: Уцeнeти лyѓe мopa дa пeaт кaкo штo им e кaжaнo

Уценети луѓе мора да пеат како што им е кажано – коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук. Постот на...
- Advertisement -

Убаво ме потсети еден драг пријател, вика: Грујо беше диктатор, тоа беше неговата персона, ја имаше прифатено и интериоризирано, пишува на фејсбук Ивор Мицковски.

Заев има комплекс на спасител, што на крај се сведува на истото, но е далеку поопасен во глупостите кои може да ги направи, бидејќи и он мисли дека се од него зависи и без него не може и не смее ништо да се случи, додава Мицковски

Јас ќе казнувам, јас ќе забранувам, јас ќе помирувам, јас ја разбирам историјата вие другите не, јас Зоран Заев давам гаранции, јас Зоран Заев имам мандат од 4 години, јас Зоран Заев само можам.

Јебига, странската поддршка прави чудо кај политичарите. Кај некои ги тера на отпор, некои на прагматичност, а некои како Заев ги тера во делузии на грандиозност и историски протагонизам на кој нема право.

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This