МИЦКОВСКИ: Зошто Нефи Усеини не е во зaтвop?

Поврзано

ДР МИХАЈЛОВСКА: Вчерашното дежурство е само предвесник на тоа што нè очекува

Медицинските лица од нашата држава, кои со сите сили се обидуваат да го ублажат ударот од коронавирусот, неуморно апелираат...

ОСТАВКА: Денешниот прес на министерот Венко претставува нaвреда за интeлигенцијата на народот

Денешниот прес на министерот Венко претставува навреда за интелегенцијата на народот, истакна на својот Фејсбук профил Ружица Николовска од...

ТАСЕВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Оставка бе момче, се покажа дека немаш контрола над ништо..

Филипче имаше кaтастрофа прес!, напиша актерот и поранешен прв човек на Драмски театар, Сашо Тасевски на Фејсбук. Според него: Овие...

За да се сруши дивата бетонската база на Нефи Усеини се бараат пари од Министерството за финансии, односно, се бараат народни пари за да се плати за криминалот на некоја битанга, реагира поранешниот функционер Ивор Мицковски, на веста дека во Охрид почна уривањето на првата дивоградба.


Значи кај правел личен профит, а со него веројатно и ИВЗ, него и за да му се сруши криминалот, треба пак пари, народни, државни. Па зошто не е овој човек во затвор?! Зошто некој да се мачи во оваа држава да тера легален бизнис, да плаќа плати, даноци, зошто човек да оди на работа и чесно да заработува, кога имаме илјадници и илјадници вакви политички заштитени будали кои додека дигаат нелегални бизниси, ни рушат се останато во државава.

Зошто овој човек не одговара за своите криминали?!, прашува Мицковски.

Аналитичарот одговара на своето прашање – Затоа што е под политичка заштита, знаеме.

Алоооо Бујар, оди да посетиш докај Нефи и Мерко да видиш што се дешава, нублер еден.
Оооо Али, замисли да имаше криминал во ДУИ, што ли ќе ви правеа?!

Абе срамота бе, кримоси гадни ни водат држава, не застапуваат пред светот, а светот уште ги тапша по рамо, додека ние им ги полниме џебовите, вели Мицковски.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести