August 15, 2020, 12:23 am

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Поврзано

Следете во живо: Пpoтест против поскапувањето на струјата

Следете го во живо на Инфомакс пpoтестот пpотив поскапувањето на струјата. Граѓаните во повеќе градови ширум Македонија меѓу кои...

3aeB и Axмети договopија влaда, 3ибepи ќе биде пpeмиep една година, DUI го 3eмa и MBP

Од партиски извори Канал 5 дознава дека од преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1. Тоа...

Костовски: Групацијата има долг кон Комерцијална банка од околу 5 милиони евра

Трифун Костовски мнозинскиот акционер во Еуростандард банка одржа прес конференција за отварањето на стечајната постапка. Костовски, на прашањето на...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети фабриката Конти во Гевгелија при што е предвидено да биде дадена изјава за медиуми во 14:00 часот.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Дојран во 17:00 часот, во 18:00 часот општина Богданци, општина Валандово, 20:30 часот општина Гевгелија.

Носител на ИЕ1 проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, во 12:30 часот средба со ОБСЕ преку платформата Zoom. Во 14:00 часот трибина Еднакви права и можности за жените во политиката, локација Парк Жена борец.

Носител на ИЕ2, Владо Мисајловски, ќе даде изјава во 13:00 часот на Главна улица до пазарот во општина Шуто Оризари.

Носител на ИЕ3, Игор Јанушев во 10:00 часот ќе го посети градскиот пазар во општина Пробиштип, по посетата предвидена е изјава за медиуми.

Во 14:00 часот ќе оствари средба со пензионери во пензионерски дом и по средбата ќе даде изјава за медиуми.

Во 15:00 часот ќе оствари средба со граѓани во Злетово, и по средбата предвидена е изјава за медиуми.

Носител на ИЕ4, Александар Николоски, средба со граѓаните во општина Дојран во 17:00 часот, во 18:00 часот општина Богданци, општина Валандово, 20:30 часот општина Гевгелија.

Носител на ИЕ 6, Дафина Стојаноска, средба во Рекорд Гостивар со Фуркан Чако и Ајдоган Демири, при што е предвидено да биде дадено изјава за медиуми во 12:45 часот.

Презентација на програмата во Градски парк спроти кафе бар People во Гостивар, при што е предвидено да биде дадена изјава за медиуми во 17:45 часот.

Latest News

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

More Articles Like This