August 11, 2020, 10:02 am

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука се тие што ќе одлучуваат за рудниците

Поврзано

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за...

Peваншизмот на Заев стигна и во Македонски Телеком

Политичкиот реваншизам на СДСМ стигна и во Македонски телеком каде е донесена одлука за технолошки вишок со која од...
- Advertisement -

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе одлучувате, Иловица и Штука, рече лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски на средбата со граѓаните што се одржа во селото Иловица, во општина Босилово.

Пред граѓаните ја образложи програмата на неговата партија за претстојните избори и притоа истакна дека во неа можат да се најдат многу проекти кои се грижливо подготвени и ги нудат на граѓаните.

Мицкоски зборуваше и на други теми, а поголем дел од своето обраќање го посвети на СДСМ, за кои рече дека нивната последна победа била пред 18 години, а и до наредната ќе чекале уште четири години.

Latest News

(Фото) Kaко во kaфез, надpeaлни слики од Тајланд, еве како се одвива наставата

Надреалните фотографии од Тајланд покажуваат дека ученици одат во основно училиште, со маски, сместени во „кафези“ за социјално растојание,...

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште...

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите да бидат и на албански,...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за задолжителна самоизолација и заминале на...

Peваншизмот на Заев стигна и во Македонски Телеком

Политичкиот реваншизам на СДСМ стигна и во Македонски телеком каде е донесена одлука за технолошки вишок со која од неколку илјади вработени од работа...

More Articles Like This