Мицкоски: Граѓаните не потклекнаа на лагите на власта, апсолутен губитник е Заев и СДСМ

Поврзано

Владата денеска ќе одлучува за ново олабавување на pecтриктивни мерки

Скратен полициски час, работа на угостителските објекти во отворените делови до 23:30 часот и отпочнување со работа на вежбалните,...

Пaциeнт од Африка доаѓа во Македонија, не се знае каков coj на kopoнaвиpyc има

Македонски војник сместен во база во Африка ќе пристигне на лекување во Македонија поради неможност да биде лекуван во...

(Видео) Христов за ставот на масонската ложа за cпopoт меѓу Мaкедонија и Бугарија

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар...
- Advertisement -

Во денешната емисија на 24 Вести, гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој говореше за исходот на првиот круг од претседателските избори.

-Апсолутен губитник на овие избори е Зоран Заев и СДСМ. Не само анализа ако правиме виза ви локалните избори 2017-тата година туку и предвремените парламентарни избори 2016-та година. За мене е поважно што граѓаните на Република Македонија не дозволија повторно да бидат излажани од страна на овој политичар и од страна на таа политичка гарнитура, нагласи Мицкоски.

Мицкоски додаде дека тој е свесен за целокупната романтична порака која што ја презентираа преку сите оние обиди за поткревање на очекувања кај граѓаните дека само што не им пошло од рака, но сега се ќе завршат што ветиле.

-Но за среќа граѓаните ја препознаа вистинската порака, ја препознаа вистината и дадоа доверба на кандидат за претседател од страна на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, рече Мицкоски.

Latest News

Koнтpoвepзниoт coвeтник нa Заев, Александар Обрадовиќ, e нoвиoт диpeктop нa EЛEM тpejд

Ќерката-форма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија...

More Articles Like This