Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Поврзано

Вpтoглaв поpacт на бројката на зapaзени во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи...

Двајца пoчинaти и 155 новозaрaзени во последните 24 часа во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи...

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на...
- Advertisement -

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете човекот кој што како никој доби шанса во ВМРО-ДПМНЕ и тој и неговото семејство ако ништо повеќе нивниот животен пат биде поинаков отколку на милион наши сограѓани, истакна Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“.

Имено Мицкоски во своето гостување укажа дека и сега го гледате Димтиров и замислете во истиот момент кога тој е прв соработник на човекот кој што македонската јавност го гледаше како функционираше евро за батето, евро за нешто друго, човекот кој што има безброј лаги.

Самиот во неврзан муабет на луѓе им кажува овој човек не престанува да не ја говори вистината и кога ќе го прашаат како одработи за него ги крева рамениците. Истиот тој на настан видно изнервиран поради тоа што работите не му одат како што они се надевале дека ќе му идат и зборува за правда. И тој потоа вика замислете они ќе зборуваат за правда. Па кој да зборува за правда ако не зборувам јас за правда, ако не зборува професорката Силјановска за правда. Зарем он што е слуга на човекот кој што има две амнестии и аболиции, порача Мицкоски.

Мицкоски на крај додаде дека тоа со Никола Димитров беше одлична порака и ги охрабрува дека сме на добар пат, но лоша порака за тие луѓе што го гледаат таму.

Latest News

Вpтoглaв поpacт на бројката на зapaзени во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи...

Двајца пoчинaти и 155 новозaрaзени во последните 24 часа во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-11,...

(Видео) Овие не се бopци за човекови пpaва, пpипaдници на БЛМ нападнaa возpacна жена

Иако левичарските медиуми во САД се обидуваат припадниците на „Блек Лавјс Метер“ да ги претстават како борци за човекови права, повеќе од очигледно е...

Орбан: Мигpaнтите се како биoлошka бoмбa

Доаѓањето на илeгaлни мигpaнти во Унгарија, за време на пaндeмија на коpонавирус, мора да биде запрено по секоја цена, бидејќи мигрaнтите претставуваат опacност по...

27 годишно момче си го пpoнашол таткото обeceн во гapaжа

На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен неговиот 51-годишен...

More Articles Like This