Мицкоски: Договорот со Бугарија не решил проблеми, туку создава нови проблеми и сега се бараат од Македонија нови отстапки

Поврзано

- Advertisement -

Очигледно е дека Заев лажел. Договорот со Бугарија не решил проблеми, туку создава нови проблеми и сега се бараат од Македонија нови отстапки и затоа сметаме дека не треба да се крие од јавноста што се преговара, туку да се соопшти на медиумите и на граѓаните кои се анексите коишто Софија инсистира да бидат дел од преговарачката рамка на Македонија со ЕУ, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Latest News

Ѓоковиќ откри кое е детето што му го подари pekeтот

По спектакуларниот пресврт, Новак Ѓоковиќ го совлада Стефанос Циципас со 3: 2 во сетови и со тоа дојде до...

More Articles Like This