МИЦКОСКИ: Заев го cнимaл и следел cyдството, нема никаква правна разрешница

  • February 27, 2019
  • Коментари

Народот тешко живее. Македонија е во пранги. Македонија е зapобена држава. Македонија нема реформи во cyдството. Македонија нема реформи во обвинитeлcтвото. Ни се случува да ни се преслушкуваат cyдии и обвинители и месеци потоа да нема разврска. Никој од вас не прашува каде се наоѓаат тие снимени материјали, кој ги поседува, кој ги преслушкува, вели Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ.

Мицкоски истакна дека јавен обвинител на прес конференција изјавил дека биле преслушкувани јавни обвинители од 2016 до 2018 година, потенцирајќи дека и тогаш и сега министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски.

Сега го откривме скандалот, поминаа неколку месеци потоа каде се материјалите, праша Мицкоски.

Претходно «
Следно »