МИЦКОСКИ: Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт

Поврзано

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во...

Николоски: Нема фирма која не е изpeкетирана, првпат видовме политичар како зема кеш

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме...

ДУРЛОВСКИ: Дoлжност и чeст е да и се служи на татковината, на секој начин, па и преку политиката

Игор Дурловски во интервју за Фактор проговори за размислата да биде носител на листа на идните парламентарни избори. Тој...

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал, не се сомнева дека Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на сѐ само за да останат на власт. Лидерот на опозицијата ја гледа актуелната власт како национална пандемија, која може да се излекува само на избори, но не на избори по секоја цена, туку на соочување при кое нема да се загрози животот на граѓаните во Република Македонија.

Цветановски: Заев покажа дека е подготвен да ги жpтвува луѓето за политички спас и инсистира на брзи, сaмоубиствени корона-избори, но видовме и дека поради политички опстанок кај него се’ е на продажба. Слушнавме што нуди во писмо до европратениците во кое ветува целосна реализација на договорите со Бугарија и Грција, особено на оној со Софија, што значи дека се пазари со преостанатите македонски национални светии – јазикот, нацијата и историјата. Тука се и флертовите со Албанците – на Шеќеринска и Спасовски постојан орнамент на секоја фотографија им стана симболот на УЧК. На што се’ се подготвени Заев и СДСМ за да останат на власт?

Мицкоски нагласува дека Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт, целосна реализација на договорите со Бугарија и Грција, особено на оној со Софија, што значи дека се пазари со преостанатите македонски национални светии – јазикот, нацијата и историјата

Мислам дека дека на сѐ, буквално на сѐ. На сѐ кое што е надвор од орбитата на неговото потесно семејство. Кога интересите на неговото потесно се засегнати, тогаш имаме гард, а за сѐ друго е подготвен да преговара и продава. Тука нема дилеми за сите граѓани на Република Макеоднија, за се’. Што и да кажува, што и да соопштува, во што и да се колне, сметајте дека ако има и една минута шанса, сѐ ќе биде на пазар, се’ ќе биде предмет на трговија, со исклучок на интересите на неговото потесно семејство. Е, тука се крева гардот и се бранат позициите. Секој кој има поразлично мислење од ова што јас го кажувам е жртва на пропагандаа на СДСМ и Заев, вели мицкоски

Мицкоски бара граѓаните да не дозволат да бидат жртва на пропагандата на СДСМ и на Зоран Заев и да излезат на избори, но избори на кои што тие ќе можат слободно и демократски да гласаат без притоа нивните животи и здравје да бидат изложени на опасност

Но да знаете и да немате дилема дека буквално секоја педа, независно дали е современа или историска, секој атом на коренот наш македонски, се е предмет на трговија кај Заев. Тој е таков тип на политичар. Значи, таму не очекувајте старатегија, не очекувајте визија, таму денот буквално се купува и се продава. Таква е политиката која оваа гарнитура на СДСМ и Зоран Заев, за жал, ја водеа во изминатиот период. Јас би сакал да грешам, би сакал да не сум во право, но за жал, искуството со овие луѓе ме води кон таков заклучок дека ова што го зборувам е точно, додава Мицкоски.

Latest News

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

Градоначалникот на Дојран повикан во полициja за предизборен пoткyп

Вечер.мк дознава дека на информативен разговор повикан е Анго Ангов, градоначалник на општина Дојран, заради сомневања за изборен поткуп. Нашите извори напоменуваат дека врз основа...

Со оркестрираната акција на СДСМ да се шкртаат гласачките ливчиња го потценуваат својот народ, а тоа е доказ и за нивната паника

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш на ТВ Алфа, посочи дека со оркестрирана акција СДСМ граѓаните да...

Заев избега од дебати затоа што не сака да се соочи со вистината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не сака...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -