МИЦКОСКИ ЗА ДАТУМОТ ЗА ИЗБОРИ: Не работиме со ултиматуми, подготвени сме за компромис

Поврзано

„Претприемничка иницијатива за млади“: Проект на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на иновативни и свежи на младите

Со позитивна енергија продолжуваме со промоцијата на мерките за млади претприемачи од проектот Обнова, пишува на фејсбук Меѓународен секретар...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во програмата на СДСМ нема ништо ново само препишани проекти кои не се исполнети во изминатите 3 години

Во денешната емисија „Еконмски факти“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на комисјата за економија при ВМРО – ДПМНЕ Дарко...

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција изјави дека не покренале иницијатива за нова лидерска средба и упати на кабинетот на шефот на државата за тоа дали ќе биде организирана нова во врска со датумот на парламентарните избори.

-Ние предложивме датуми, ги кажавме нашите аргументи зошто сметаме дека тогаш ќе биде најдобро да се спроведат изборите. Но, ако има други аргументи, ние сме подготвени да ги слушнеме и подготвени сме на компромис. Ние со ултиматуми не работиме, како оној од типот или избори на 21 јуни или избори без опозиција. Ако така решиле, тогаш нека им е со среќа, рече Мицкоски.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести