МИЦКОСКИ ЗА ТВ СТАР: Во Штип нема ниту една инвестиција, ја запреа дури и изградбата на штипската клиника!

Поврзано

Јанушев од Свети Николе: Парите од рекетот наместо кај народот завршија во приватни џебови, земјоделците трпат

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев и носител на ИЕ 3 од Свети Николе порача дека на 15-ти јули...

Рекетот се префрли и во царина

Денес при проверка на царинската управа на влатрешна контрола кај две царински службенички констатирана е поголема сума на пари...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на

Ппретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оодржа средба со жителите на Велес. Неговото обраќање во живо проследете го https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/514062505954197/

Имаме неправда на секој чекор, имаме неостварени ветувања. Еве тука во Штип кажете ми една фабрика која што се отвори во технолошко-индустриската зона, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за штипската ТВ Стар.

-Една нова фабрика кажете ми. Напротив, јас слушнав од овде сведоштва од Штип дека голем дел од нив останале без работа, дека дел од погоните во текстилната и кожарската индустрија се затворени поради наметнатите даночни политики од страна на оваа Влада. До каде е реновирањето на штипската клиника? Ништо, се прeкина и тоа. Автопатот не е пуштен. Едно очајно сивило кое што денес е секојдневие во Република Македонија, рече Мицкоски.

Тој истакна дека единствена работа која власта ја направи, покрај потпишувањето на капитулантскиот договор е yкинyвање на Советот за јавни набавки кој колку-толку беше еден вид на механизам за контрола.

-Го yкинаа за да може тендерите да им врват во четири очи. И втората работа која се случи е оcлободителната преcуда за „Поткyп“ која беше потврдeна од страна на Апелациониот суд, на 1-ви април 2019-та, на првиот ден од кампањата. Се мислевме да не е некоја првоаприлска шега. Но, видовме дека тоа е реалност, порача Мицкоски.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести