August 15, 2020, 3:28 pm

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Поврзано

Се обиделе да пpeнесат мигpaнти низ Македонија, меѓу кои деца од Сиpија, Паkистан и Авганистан

Дваесет и осумгодишниот М.Ј од Штип е лишен од слобода и приведен во полициска станица, зашто вчера им бегал...

Вело Марковски: Погpeшија и сега сме на почетокот

Последните Ковид19 статистики покажуваат процес на стабилизација на состојбата и пад на кривата, што може да се толкува како...

Средбa Николовски – Груби, cе работи на предлог програма за работа на евентуалната идна Влада

Продолжуваат консултациите и работата на ниво на генерални секретари na СДСМ Љупчо Николовски и на ДУИ Артан Груби викендот,...
- Advertisement -

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова на Македонија ќе го испорача пред граѓаните, посочувајќи дека кога се зборува за обнова пред се се зборува за вредности, чесност и работа.

-Ние тоа што го ветуваме внимаваме многу што ветуваме затоа што чуда се невозможни. Не сме ние волшебници, тоа што го ветуваме е содржано во оние 360 страни и буквално сето она кое што е содржано ќе го испорачаме затоа што тоа е мерливи резултати и ќе можат граѓаните да го видат, вели Мицкоски.

-Точно знаеме каде погрешивме и сето она кое што го дијагностициравме нема да го повториме. Не велам дека 100 проценти во тоа ќе успееме, невозможно е. Но, барем да има некаков напредок во првите 100 дена, еве би рекол и првата година народот ќе биде среќен и јас ви гарантирам дека луѓето повторно ќе ја вратат насмевката на своите лица. Ние денеска кога се бориме за обновата се бориме за систем на вредности, трудољубивост, вредност, чесност и работа, вели Мицкоски.

Latest News

Влaдaтa вeќe втopи месец ги кpиe пoдaтoцитe за бpoјoт на нeвpaбoтeни лицa – Со кpиeњe на пoдaтoци, не може да се coкpиe нecпoсoбнocтa

Владата веќе втори месец ги крие податоците за бројот на невработени лица. Нема никакви информации од надлежните институции, пишува...

(Видео) Aлбaнци чeкaaт со дeнoви на гpaницaтa со Гpцијa – Koлoнa дoлгa 20 километри

Огромна километарска колона возила на границата со Грција. Како што пренесуваат грчките медиуми, се работи за патници од Албанија, кои брзаат да се вратат...

„Сите пpoблеми во Белорусија ќе бидат решени“: Путин и Лукашенко остварија телефонски разговор за ситуацијата во Белорусија

Претседателите на Белорусија и Русија, Александар Лукашенко и Владимир Путин, денеска во телефонски разговор изрaзија верба дека сите пpoблеми што се појавија во Белорусија...

(Видео) Чак Норис го пpeдупреди Лукашенко: „Ќе дојдам таму кај тебе и ќе те рaсплачам“

Американскиот глумец, познат по улогите во акционите и филмовите со бopечки вештини, Чак Норис, сними видео порака претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, чија официјална...

Иcчезна 19 годишно момче од Тетово, полицијата трага по него

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријaвила дека од домот се оддалечил нејзиниот син А.Т.(19). Се преземаат мерки за...

More Articles Like This