October 18, 2021, 1:45 am

Мицкоски: Кочани цел ден се бopи со огнена стихија, Владата слави на Мечкин Камен, итно да им се помогне на луѓето

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку социјалните мрежи апелираше Владата итно да им помогне на луѓето кои сами се борат со огнената стихија во Кочани

„Алармантно! Кочани цел ден се бори со огнена стихија, ИТНО целосен фокус на Владата која во моментот сама слави на Мечкин Камен. ИТНО да им се помогне на луѓето.
Ова е реалниот живот, битка со огнена стихија и неспособната влада!
Имаше хеликоптер за пат од Скопје до Прилеп за Заев и Венко, а сега нема“…

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This