МИЦКОСКИ НА ЛИТУРГИЈА: Лидерот на опозицијата на Светата литургија по повод чествувањето на Католичкиот Божик

  • December 24, 2018
  • Коментари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на Светата литургија по повод чествувањето на Католичкиот Божик во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

Мицкоски на Светата литургија по повод најголемиот христијански празник Раѓањето Христово- Божик беше придружуван од членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев.

На литургијата присуствуваше и претседателот на РМ, Ѓорге Иванов.

Претходно «
Следно »