МИЦКОСКИ НА СИТЕЛ: На првиот собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ откако јас сум претседател, десетици илјади граѓани рекоа „НЕ“ за политиките на Заев

Поврзано

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...

НИКОЛОВ: Тајмингот на објавување на бројот на позитивни е под директно политичко влијание

Со објавување на бројката на новоинфицирани се прават обиди или ако можам грубо оваа бројка се штелува на некој...

И ВО ГРАДОВИТЕ КОИ НЕ СЕ ВО КАРАНТИН: Забранета посетата на гробиштата за Задушница и Духовден

За време на претстојниот продолжен викенд кога се одбележуваат верските празници Задушница и Педесетница (Духовден) ќе биде забранета посетата...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во Дневникот на Сител телевизија каде даде свој коментар по масовниот антивладин собир кој партијата го одржа во саботата.

 

Не очекувам дека СДСМ ќе излезе со комплименти и со некакви позитивни критики за тоа што се случуваше во саботата. Единствено мерило за нас како политичари е гласот на народот и оние десетици илјадни граѓани кои ширум Македонија се собраа тој ден пред Владата и громогласно кажувајќи му го своето мислење на Зоран Заев, истакна Мицкоски.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека само една година откако СДСМ ја преземале власта, а тој е само 5 ипол месеци избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ направиле еден собир.

-Направивме народен собир на кој граѓаните му кажаа едно огромно НЕ за политиките кои ги води Зоран Заев, не само на домашен план, туку и на меѓународен и економски. Мислам дека паметен политичар треба да извлече поука од тоа што се случуваше во саботата, нагласи Мицкоски.

Актуелно

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

(Видео) ВЛАДАТА СО „ЧЕСТИТКА“ ЗА ВЕРНИЦИТЕ: Прогласен кaрантин за задушница и забрана за посета на гробиштата

Владата пред малку на вонредна седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за воведување на четиридневен карантин за време на престојниот продолжен...

Повеќе вести