МИЦКОСКИ НА СРЕДБА СО ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР МИХАИЛ РОТ: Германскиот министер за Европа и Мицкоски разговараа за аспирациите кон НАТО и ЕУ

Поврзано

(Видео) Додека пocкапува струјата, ЕЛЕМ pacпиша тендер за набавка на вода од три милиони денари

Додека струјата поскапува за 7,5%, ЕЛЕМ распишува јавна набавка на газирана и негазирана вода за скоро 3 милиони денари,...

Арсовски им го плecна: Ако имаат мнозинство, нека објави СДСМ со кого се ќердосале

Гледам СДСМ и Заев викаат дека имале мнозинство, а пак од друга страна тоа не го потврдуваат другите политички...

Вељаноски до Пендаровски – Андов не беше cyдeн за тepоpизaм, иако го извести Црвенковски дека не е избран претседател на Собрание

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со државниот министер за Европа на Сојузна Република Германија, Михаил Рот.

На средбата, како што соопштија од партијата, биле афирмирани добрите билатерални односи помеѓу Република Македонија и Сојузна Република Германија.

Мицкоски на средбата истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која искрено се заложува за интеграција на Република Македонија во ЕУ и НАТО.

Истовремено, тој, нагласил и дека еднострано обврзувачкиот договор потпишан со Република Грција е штетен на интересите на Република Македонија и дека тој не може го поддржи.

Latest News

44,000 луѓе потпишале петиција за Франција да преземе конрола над Либан

Повеќе од 44,000 потписи има петицијата за Франција да ја преземе контролата над Либан. Онлајн петицијата е потпишана„Либан да се...

Кандидатка за пратеничка на ГРОМ била сместена речиси 40 дена во изолациja?

По триесет и шест дена во самоизолација, еден позитивен и два последователни негативни тестови за корона, кандидатката за пратеник од ГРОМ, ВО 4–тата...

Македонец сведочи за cmpтонocната ekcплозија во Бејрут: Доколку ги остварев моите планови ќе бев на еден километар од kатacтpофата

„Ова не е прва експлозија што сум ја доживеал, но секако беше најсилниот удар“, раскажува Душко Ристовски, Македонец кој 10 години живее и работи...

Пензионери со штрафцигери ги кpaдат новите полначи во автобусите на ЈСП

Граѓани опремени со штрафцигери се обидуваат да ги украдат полначите за телефони кои ги има во новите автобуси на гас на ЈСП „Скопје“. Откако...

(Видео) Што се Заев би му дал на ДУИ само за да остане на власт?

Ќе го даде ли Заев директорското место на финансиската полиција на кадар од ДПА, само за пратеник плус? Се погласни се шпекулациите дека партијата на...

More Articles Like This