МИЦКОСКИ НА ТРИБИНИ: Шeфoт на oпoзициjaтa ја бодри Македонија на натпреварот пpoтив Австрија

  • June 10, 2019
  • Коментари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во моментов се наоѓа на трибините на арената „Филип Втори Македонски“ каде во моментов игра нашата фудбалска репрезентација.

Тој заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и Јохан Тарчуловски навиваат за Македонија.

Претходно «
Следно »