December 4, 2021, 5:55 pm

Мицкоски: Недостасува уште еден голем исчекор, тој се вика 31 октомври

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Недостасува уште еден голем исчекор, тој се вика 31 октомври, денот кога гласот на народот е најсилен, луѓето кои со својата волја зад параванот имаат моќ да ги менуваат работите, порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со граѓаните на Пробиштип.

Гласот за Маријан Миленковски е глас за напредна и нова иднина. Заокружете 7. Приклучете се на промените што сакате да ги видите. Пробиштип секогаш бил град на гордиот исток кој давал за Македонија, време е Македонија да ви врати вам. Маријан ќе работи за сите луѓе во Пробиштип, за секој еден од вас и сум убеден дека ќе се бориме заедно за многу проекти и многу решенија. Време е за големи чекори напред. Време е за нова иднина, порача Мицкоски.

Latest News

(Видео) Ѓорѓиевски: Несовесен граѓанин фатен како иcфрла отпaд на местото каде што се гради новиот парк во Драчево, ќе биде kaзнет доколку не го...

Денес, несовесен граѓанин се обидел да истури отпад на местото каде што се гради новиот парк во Драчево. Градоначалникот...

More Articles Like This