October 27, 2021, 4:49 am

Мицкоски: Не се сите исти, и не смееме да дозволиме да се задоволиме со просечни или потпросечни работи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва е одбележан јубилеен роденден од формирањето на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци.

За време на одбележувањето, свое обраќање имаше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој порача дека не се сите политичари исти и дека е неопходно обединување против злото за да се обезбеди напредок за државата и за граѓаните.

Говорев за потребата од обединување против злото, за иднината и потребата да се бориме за промени. Не се сите исти, и не смееме да дозволиме да се задоволиме со просечни или потпросечни работи. Способни сме за големи чекори напред, имаме план, визија и сигурни политики кои ќе ја донесат, гарантираат и обезбедат – порача Мицкоски.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This