МИЦКОСКИ ОДГОВАРАШЕ НА ПРАШАЊА ВО ГОСТИВАР: Владата прави театар, а Заев главниот комедијант во случајот Груевски!

Поврзано

(Видео) Плажата во село Стeњe беше гордост, а сега е pyинa која ја покажува нecпосoбноcтa на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку...

Жителите се гнeвни на оваа нeчecнa влacт

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски заедно со носителот на листа во изборната единица...

Македонија ќе се иcпрaви и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес присуствуваше на партиска трибина во Гостивар. Тој таму одговори на неколку новинарски прашања.

Во продолжение интегрално ви ја пренесуваме:

Прашање: Би сакале коментар за последниве случувања.

Одговор: Па македонската јавност е сведок на еден театар кој што се случува веќе неколку дена. Кога не би било трагично, би било смешно. Државава повеќе или помалку започна да наликува на едно реално шоу во кој што главен актер е Претседателот на Владата на Република Македонија. Не вешто обидувајќи се да глуми комедијант,а на моменти да глуми некоја друга ролја во таа театарска претстава или тоа реално шоу. Така што навистина апелирам до Владата на Република Македонија, до Претседателот на Владата конечно да се вразуми, да сфати дека е Претседател на Владата на Република Македонија и илјадници животи зависат практично од неговото однесување затоа што сето ова што го прави не само што не ја води Македонија во добра насока туку напротив ја води во комплетно во погрешна насока. И ќе остави последици кои што мислам и стравувам и загрижен сум дека многу тешко генерации идните политичари ќе можат да ги санираат.

Прашање: Како го оценувате бегството на Груевски во Будимпешта? Дали тој според вас е нова комедија која што ја кажавте?

Одговор: Јас напишав статус на социјалните мрежи на мојот Фејсбук профил и би кажал и покрај фактот што и се уште стојам на фактот дека господинот Груевски има и голем број други поранешни функционери но и сегашни следат и избори во рамките на Европската Унија времето ни е уште пократко апелирам да се седне да се отворат сите оние неопходни реформи кои што на крајот од денот ќе значат Македонија да успее. Бидејќи и тогаш кажав еве и сега ќе повторам немам фрустрации никакви и како човек и како политичар, пред се грижам како граѓанин на оваа држава, за доброто на граѓаните на оваа држава затоа што на крајот од денот повторно ќе кажам од тие реформи во напредокот на Македонија зависи дали граѓаните ќе живеат подобро, дали ќе имаат поквалитетен живот или ќе немаат. Ова што денеска се случува е комплетно спротивно на она што го зборувам, самобендисаноста на овие глумци во ова реално шоу и овој театар навистина не води во една погрешна насока, за жал.

Прашање: На овој театар која е целта, ако е театар?

Одговор: Па ќе треба режисерот и глумците да ги прашате, навистина не би знаел што да ви одговорам

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести