МИЦКОСКИ ОД КАРПОШ: Нашата борба е за секој еден граѓанин, против секое црнило, за иднина и правда, за сигурна и развиена Македонија

Поврзано

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва имаше средба со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во скопски Карпош.

-Имав средба со луѓето кои се верни поддржувачи на партијата и искрени родољуби. И луѓе кои се подеднакво загрижени за црнилата кои се случуваат на нашата земја. И кога ќе праша некој зошто протестираме, ВМРО-ДПМНЕ протестира против црнилата и неправдите, против политичките хајки и притисоци, против Кацарска судството и Рускоска обвинителството кои еве денес ги гледаме во каква само вештачка симбиоза дејствуваат, против нарачаните сведоци, против промените на Уставот со цел промена на името, против одземеното достоинство, против црнилата донесени со неразјаснетите убиства и ослободените криминалци, против црниот Вотергејт на Заев и уценетото судство и обвинителство, против покачените даноци, и сиромаштијата, против загрозеното здравје и загадениот воздух, против овие црнила донесени од Заев и СДСМ, напиша Мицкоски на Фејсбук и додаде:

„Имаме киднапирана држава од неспособни луѓе кои ја одземаат државата од народот затоа што делуваат спротивно на неговата волја, ја газат неговата чест и име, спротивно на државните интереси. Нашата реалност денес не смее да се претвори во време потрошено на хајки, притисоци, заканувања со затвор, тоа не носи добро на никому. И треба да сфатат колку повеќе притискаат, колку повеќе се закануваат толку повеќе се слаби и исплашени, а народот свесен и револтиран. Секоја неправда ќе биде победена од правда, секоја незаконитост ќе биде изведена пред законот, и секое црнило ќе биде победено од зората која ќе изгрее. Нашата борба е за секој еден граѓанин, против секое црнило, за иднина и правда, за сигурна и развиена Македонија. Зората ќе изгрее против овие црнила кои ја потонуваат нашата држава“.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести