Мицкоски од Струмица: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги испрати во историјата овие неуспешни политичари кои што со години ја држат во заложништво Македонија

Поврзано

Мaфиja чичо: Ваучерите за летување дома – ревнoceн бизнис за граѓаните што ги добија

Ваучерите за туризам- вносен бизнис, на социјалните мрежи и специјализирани портали за огласување отворено со име и призиме...

(Видео)Светот го губи најголемото природно богатство.За еден ден 1000 нови пожари во Амазонската прашума

И покрај воведените мерки, бројот на пожари во Амазон продолжува да расте. Во девет бразилски држави кои граничат со Амазон,...

12,000 Американски државјани одбиени од Канадската граница поради COVID-19

Околу 12,000 американци биле вратени од Канадската граница одкако се подигнати рестриктивните мерки во Март.   Помеѓу 22-ри Март и 22-ри...
- Advertisement -

Ќе разговараме за она кое што е актуелно, ќе разговараме за тоа што е направено изминативе три години од страна на ова раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев т.е да бидам попрецизен тоа што не е направено, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој денеска е во посета на Општина Струмица заедно со потпретседателот Александар Николоски.

Ќе се обидеме да презентираме дел од проектите кој што планираме во периодот кој што следи да ги реализираме, да ја претставиме практично обновата која што доаѓа, да ја пренесеме онаа енергија која што се чувствува секаде низ Македонија и овде во Струмица, морам да кажам дека на прва впечатокот е одличен. Јас сум оптимиста за една голема победа која што ќе се случи на 15 јули, народот заедно со Коалиција „За Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги испрати во историјата овие неуспешни политичари кои што 3 години ја држат во заложништво Македонија.

Така што еве да не должам, да сумирам им посакува многу среќа и здравје пред се на Струмичани, да се чуваат бидејќи ова се предизвикувачки времиња, а ние сме тие кои што колку може ќе внимаваме во вој предизборен период, но ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и никако не може да води кампања позади сметачките машини, позади екраните, туку ВМРО-ДПМНЕ ќе биде заедно со народот и во следните 25 дена и во оние 20 дена кои што ќе бидат дел од кампањата, така што очекувајте не, тука сме со народот колку може ќе бидеме заштитени, ќе ги почитуваме оние протоколи за заштита на здравјето на граѓаните.

 

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This