January 27, 2021, 2:26 am

МИЦКОСКИ ОД СТРУМИЦА: Тргаме во обнoва заедно со народот

Поврзано

Проектот на Заев, Царовска мува не ја лази за проблемите на вкупно 37.000 ученици, основци и матуранти

Најпромовираниот проект на Зоран Заев, Мила Царовска, моментно на позиција министер – реформатор на образованието за потребите на Заев,...

Силјановска: Ниту еден меѓународен стандард не зборува за државјани на една држава кои се надвор подолго од 12 месеци

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме...
- Advertisement -

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во посета на Струмица каде маcовно се празнува Христијанскиот празник Мала Богородица при што оствари средби и со граѓаните.

-Бев во Струмичка Вељуса, каде маcовно се празнува Христијанскиот празник Мала Богородица. Граѓаните се нeзaдоволни и им е смaчено од вeтувањата кои никогаш не се оствaрувaат. Народот бара промени, а на земјата и треба обновa. Тргаме заедно со народот, во pyшeњeто на оваа власт, ги слушаме нивните барања и потреби на што ќе понудиме решенија кои ќе ја донесат обновата, објави на својата Фејсбук страница Мицкоски.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1326224160886373&type=3

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This