МИЦКОСКИ СИГУРЕН: СДСМ на следните избори ќе добие дебакл!

Поврзано

(Видео) Плажата во село Стeњe беше гордост, а сега е pyинa која ја покажува нecпосoбноcтa на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку...

Жителите се гнeвни на оваа нeчecнa влacт

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски заедно со носителот на листа во изборната единица...

Македонија ќе се иcпрaви и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку...

Во интервју за порталот „Призма“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ посочува дека на следните избори СДСМ со сигурност ќе ја загуби власта, и тоа со резултати кои ќе значат дебакл за целата политика која ја претставува владеачката партија

Фото: Призма

„Не е добро јас да кажам. Би оставил граѓаните да направат разлика меѓу начинот на кој јас го водам ВМРО-ДПМНЕ, од оној на Груевски, и на Георгиевски. Врз основа на мислења кои стигнуваат до мене, граѓаните препознаваат сериозна алтернатива на политичката сцена во ова ВМРО-ДПМНЕ што го предводам јас. Убеден сум дека партијата ќе понуди таква програма што на следните избори СДСМ ќе доживее дебакл. Битно е дали граѓаните живеат подобро, дали има 500 евра просечна плата, дали имаме 5% раст, дали има 100.000 денари плата за специјалистите, 50.000 за докторите…

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести