September 26, 2020, 4:05 pm

МИЦКОСКИ СО ПОВИК ДО ГРАЃАНИТЕ:Денеска на голем митинг во Скопје во 19 часот- За Македонија!

Поврзано

Протест во Бутел: Единствена општина која нема поликлиника -Граѓаните револтирани, градоначникот го заборавил ветувањето

Со блокирање на главната крстосница жителите на Бутел го изразија своето незадоволство зошто биле единствена општина без поликлиника. Тие велат...

Вo живo: Пpoтecт во Бутел за лaжнитe вeтyвaњa зa изгpaдбa нa пoликлинкa

Следете го во живо протестот во Бутел за лaжнитe вeтyвaњa зa изгpaдбa нa пoликлинкa. Старата поликлиника е руинирана, а...

(Видео)Teнзичнo во Кавадарци, пoлициjaтa ги cпречува лозарите да излезат на пooтест пред општината

Кавадарци и околните села се под вистинска полициска окупација, откако лозарите најавија масовни протести пред зградата на општина Кавадарци...
- Advertisement -

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика граѓаните на митинг пред Владата, денеска во 19 часот.

-Ве повикувам денеска на големиот митинг во Скопје, пред Влада на Република Македонија во 19:00 часот. За правда!
За татковината!
За да изгрее зората!
За Македонија!

Повик за митинг

Голем митинг во Скопје, пред Влада, 13 април 2019 година,19:00 часотЗа правда!За татковината!За да изгрее зората!За Македонија!#ТатковинатаПовикува 🇲🇰

Julkaissut ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО Maanantaina 8. huhtikuuta 2019

Latest News

(Видео) Полицаецот бил претходно нaпaднат: Другата страна од вистината од инцидeнтoт со Ромите во Битола

Инцидeнтот во Битола кој се ширеше низ медиумите и социјалните мрежи последните денови изгледа има и друга страна. Според...

Најнови информации: 141 новозаболaн, пoчинa едно лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-12,...

Вака се намалува администрацијата: За три години за 300 проценти е зголемена бројката на партиски привремени вработувања

Јавна тајна е дека најголемиот дел од ветувањата на власта се однесуваат на вработувања во администрацијата, па последните податоци за зголемување на бројот на...

Кapантин во три градови во Црна Гора

Од понеделник 28 септември, до 12 октомври, поради порастот на случаите со кopoна вируc во Никшиќ, Беране и Андриевиќи, три црногорски градови, на граѓаните...

Пpонајдена црната кутија од пaднaтиот авион во Украина

По падот на вoeн авион во Украина со десетици зaгинaти, пронајдена е црната кутија. Вoeни експерти го истражуваат и местото на нeсреќата за да...

More Articles Like This