МИЦКОСКИ СО ПОВИК ДО ГРАЃАНИТЕ: Да им се спротивставиме на црнилата кои надвиснале над Македонија– денес протестен марш во Скопје, во недела во Велес

  • December 12, 2018
  • Коментари

Заеднички да се спротивставиме на црнилата кои надвиснале над Македонија, им порача на граѓаните, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Денес 12.12.2018, плоштад ВМРО во 17 часот, протестен марш против власта која ја зацрнува иднината на граѓаните на Република Македонија. 16.12.2018 недела, протестен марш во Велес. ВМРО било и ќе остане на браникот на Македонија, порача Мицкоски.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/326892431371523/

Претходно «
Следно »