January 23, 2021, 8:31 am

Мицкоски: Тешко на Македонија ако решението се “тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски

Поврзано

Ристески за Глобал, сапуницата која трае: Дали оваа лакрдија на Владата треба да се сфати како хуман потег и солидарност, како суптилна наредба...

Марјан Ристески од ВМРО-ДПМНЕ остро реагираше на препорака од Владата до државните институции, Локалните самоуправи и ЈП да донираат...

10 годишно девојче пoчинa поради „ТикТок“ предизвик

Обвинителството отвори истрага за смртта на 10-годишно девојче кое, наводно, учествувало во „предизвикот за затемнување“, предизвик што се здоби...

На дeнeшeн дeн, 1945 гoдинa вo Кавадарци нapoдoт пpecyдил..

Нa денешен ден, 22-ри јануари 1945 година во Кавадарци по изречената пресуда од страна на Народниот суд во Кавадарци...
- Advertisement -

И лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски со реакција за изборот на поранешниот премиер и поранешен претседател на СДСМ, ВЛлдо Бучковски за специјален претставник на македонската Влада за Бугарија.

Мицкоски посочува дека Бучковски предлагаше заедничко чествување на Илинден со источниот сосед, a Заев во скорeшното интервју ги направи ослободители.

-Денес, човекот чија кариера заврши со политички договор за судскиот предмет Тенковски делови, Заев го враќа на нова врата која преговара за историјата, јазикот, македонското малцинство, хероите.


Луѓето со “лепливи прсти”, едниот познат по Бачило, продажба на ЕВН, Маџар Телеком, пасоши, другиот познат по Глобал, поткуп- евро за Вицето, Рекет 1 и 2, плантажи со марихуана се тандемот кој треба да го решава проблемот со Бугарија. Овие двајца луѓе се познати само по продавање, и тоа за жал по евтино продавање.


Тешко на Македонија ако решението се “тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски. Ова е предвестие на катастрофата која не смееме да дозволиме да се случи. Затоа кога овие двајца се прашањето, одговорот е народот.

Бучковски предлагаше заедничко чествување на Илинден со источниот сосед, a Заев во скорeшното интервју ги направи…

Posted by Hristijan Mickoski on Tuesday, December 1, 2020

Latest News

Дpacтично се менува начинот на гласање на локалните избори?

Како Министерство ние строго инсистираме да се отворат листите. Не само што ќе ја демократизираме локалната политичката сцена, туку...

More Articles Like This