August 14, 2020, 11:30 pm

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...
- Advertisement -

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо друго. Но ги разбирам бидејќи немаат со што друго да се пофалат веќе 3 години се влада и еве да почнеме да размислувам што тие почнале и го завршиле, имаат само еден проект тоа е прогресивбен данок, тоа е нивен проект кој го применија и цела бизнис заедница се крена против и тоа го повлекоа. и тоа што им беше есенција во програмат и тоа се откажаа. ако анализирате 90 проценти од програмата за живот не е реалзиирана.

Мицкоски во емисијата кажа дека ако ВМРО продолжи да функционира на истиот начин тогаш не заслужува да дојде во премиерската канцеларија. Ако ги прибира сите овие кои сега се кај Заев, од обвинители до судии. Си има министерсто за правда ќе има работни групи кои ќе разговараат за реформи. Јас буквално не познавам судија лично ниту обвинител. не велам дека немоло такви обиди да се доближат но ако сум и јас ист како останатите чуму мене да ми ја даваат довербата. мораме да покажеме дека сме различни. Само треба да се следи трагата. Има институции кои треба да си поднесат кривични пријави. многу е важно и обвинителство исудство да ги ослободиме од стегите на политиката и други центри на влијание. Има многу бизнис моќници кои се моќни во судството. како би ја претставиле државата пред инвеститори. име неколку параметри и ако си најлош тука ќе ти речат благодарам ама имате негативни параметри.

Latest News

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

„Нoж во гpб за сите муслимани“: Турција и Иран со оcтра реакција за мировниот договор меѓу Обединетите Арапски Емирати и Израел

Турција и Иран денес остро го осудија регионалниот ривал на Обединетите Арапски Емирати за нејзината одлука за нормализирање на дипломатските односи со Израел и...

Колку заработува Путин?

Рускиот претседател Владимир Путин заработи 133.400 долари во 2019 година, а премиерот Михаил Мишустин 249.700 долари, според официјалните податоци објавени на веб-страницата на...

Шaмар за САД: Чешка oдби распоредување на американските трупи на нејзината територија

Чешките власти не гледаат причина за распоредување американски воojници во нивната земја, им рече на чешкиот премиер Андреј Бабиќ пред новинарите пред почетокот на...

(Видео) Ekcплодираше склад за оpyжје во суданскиот главен град Картум

Силна еkcплозија одекна вечерва во складиште со opyжје во суданскиот главен град Картум, соопшти суданското Министерство за внатрешни работи, додавајќи дека досега нема извештаи...

More Articles Like This