Мицкоски: Cо заокружување на број 14 ќе се поддржи една поинаква Македонија од оваа која што денеска се случува

Поврзано

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен...

ПОСТ НА МИХАИЛОВ ДОКАЖУВА : Колку повеќе власта се обидува да го уништи МАКЕДОНИЗМОТ, тој е се поголем и посилен !

Еден обичен пост на потсекретарот Кире Михаилов за честитка со кратко видео по повод големиот празник Илинден и неговото...

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи...
- Advertisement -

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисијата на македонската телевизија посочи дека овие избори се избори во кои што се одлучува за нашата иднината и иднината на нашите деца и дека со заокружување на број 14 ќе се поддржи една поинаква Македонија од оваа која што денеска се случува.

-Јас сакам да се обратам до граѓаните на Македонија. Ова се избори во кои што сите ние одлучуваме за нашата иднина и иднината на нашите деца. Но, истовремено носиме одлука да ги обелиме образите и сето она кое што го направиле нашите предци кои што дел од нив и животот го дале за да можеме ние денеска ова да го живееме. Ова се избори кога одлуката е тешка, не е едноставна, но убеден сум дека со заокружување на реден број 14 сите вие ќе поддржите една поинаква Македонија од оваа која што денеска ни се случува. Ќе излеземе сите заедно од ова политичко мочуриште кое што е обременето со Луј Витон чанти и со трас-трас судски одлуки, политичари кои што го навредуваат сопствениот народ, едно политичко мочуриште полно со срам, понижувања, омаловажувања и криминал. Сигурен сум дека ќе одберете иднина, многу работа, силна економија, реформи во здравството, земјоделието, образованието, еден универзитет во првите 1000, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски додаде дека е сигурен во силата на народот и заедно со народот ќе работи и ќе ја обнови нашата Република Македонија.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This