Мицкоски: Ce пoдгoтвyвa нoвa kpaж6a, влaдaтa cпpeмa нoвo зaдoлжyвaњe oд 700 милиoни eвpa

Поврзано

Николовска: Cyдот во Стразбур ја прифати жaлбата зa kaзната во случајот 27 април, очекувам

Адвокатот Ружица Николовска преку социјалните мрежи соопшти дека жалбата по повод казнувањето во предметот „27 април“ е прифатена од...

Милошоски co пpaтeничкo пpaшaњe дo Заев: Дaли личнo ce имaтe cpeтнaтo co Ceдaт Пeкep?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот...

Каракамишева до Царовска: Ако сака и родител 10 нека напише, не прифаќам ништо друго освен мајка на моите деца

Универзитетската професорка тања Каракамишева, на социјалните мрежи остро реагираше на воведувањето на термините родител 1 и родител 2 наместо...
- Advertisement -

Власта спрема ново задолжување за нова кражба. Нови фрапантни 700 милиони евра е еврообврзницата со која Владата на Заев сака да го задолжи народот, да ја покрие својата неспособност и да ги наполни личните партиски џебови. Претходно нѐ задолжија 2 милијарди евра, и што виде народот од тоа? Ништо.

Но и ова нема да им помогне. Народот врие.

П.С. Според Владата кризата завршува. Тогаш, зошто ново задолжување. Сега кој краде и кој лаже?, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Постот на Фејсбук може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Oбид за yбиcтвo во Куманово, пpoбодeно едно лице

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство...

More Articles Like This