Мицkockи: Вечерва недостасуваше уште да му се извинат на Миjaлков

Поврзано

Додека граѓаните молат за вакцини Заев и Филипче беа фатени со рацете во медот, Клинички ќе се изгради но само со претходно предложен реален...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ги посети жителите на градот Делчево. При посетата беше дадена и изјава во...

(Видео) Освен ckaндалозната набавка на скала, истата фирма набавува и спортска опрема за министерството на Шекеринска

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана...

(Видео) Царовска ги злoyпотребува собраниските процедури за на cила да ги наметне експериментите во образованието

Експериментите во образованието продолжуваат. Додека се уште имаме ученици кои немаат услови да ја следат онлајн наставата и се...
- Advertisement -

Доста со навреда на интелигенцијата на народот. Ја претераа. Човекот ве гледа во очи и ве лаже, мака нема. Си играат мајтап додека мафијата царува. Денеска стана совршено јасно за секој граѓанин дека имаат договор. Прво, се договорија да избега, па да се врати со посебен третман, со насмевка со шамар за полицијата, судот, Обвинителството, со шамар за власта. Вечерва недостасуваше уште да му се извинат, истакна на конференција претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој за Мијалков истакна:

„Денеска доброволно се прошета пред камерата пред владина телевизија. Полиција нема, ама камера има. Бегалецот од правдата доби куќен, наместо притвор. Конечна правда ќе има кога двајцата ќе бидат во затвор.

Зоран Заев денеска мекедонскиот народ го гледаше во очи и го лажеше. Заев денеска требаше да одговори за сите бегалци кои ја напуштија Македонија. Тој е должен да одговори на овие прашања, истакна меѓу другото Мицкоски.

Latest News

(Видео) „Време е за синдикално будење на работниците“: Голем сеработнички пpoтест за будење на работниците, за будење на заспаните синдикати и синдикални организации

„Време е за синдикално будење на работниците, за будење на заспаните синдикати и синдикални организации, но и синдикално будење...

More Articles Like This